piątek, 3 maja 2013

Znaczenie internetu w naszym życiu.

Jak wielkie znaczenie ma teraz Internet w naszym życiu? Kiedyś internet uważaliśmy za dodatkowe medium informacji, czy rozrywki. Jednak największe znaczenie miała telewizja. Spędzaliśmy przed TV sporo czasu oglądając programy informacyjne, rozrywkowe, sportowe. Czekaliśmy z niecierpliwością na zapowiadany hit filmowy, który był nabuzowany reklamami podczas jego trwania. Pomimo to nie rezygnowaliśmy z telewizji. Jednak z czasem telewizja straciła na wartości. Serwując nam
np. „Trudne sprawy” , „Dlaczego ja” i inne tego typu programy (Ja się pytam – kto to ogląda?). Nie wspomnę już o żenujących kopiach programów rozrywkowych z udziałem gwiazd np. „Gwiazdy tańczą na lodzie” , „Jak oni śpiewają” , „You can dance” , „Mam talent” , „X Factor” itp. Chociaż ten ostatni jeszcze da się oglądać ze względu na jedną osobę „Kubę Wojewódzkiego” który jako jedyny wnosi do tego programu najwięcej rozrywki i dobrego humoru. Ale poza tym jednym, jesteśmy zalewani takimi programami które coraz ciężej się ogląda. Zamiast wymyślić coś nowego, wolą kopiować swoje programy zmieniając jedynie nazwę. Więc ciężko się dziwić że włączając TV rzygać się chce. Dlatego przestałem oglądać już jakiś spory czas temu.

Internet jest teraz dla nas najwspanialszym medium informacyjnym i rozrywkowym. Jeśli chcemy dowiedzieć się jaka jutro będzie pogoda, nie musimy czekać do godziny x w TV aż pogodynka wyjdzie i powie nam jaka jutro będzie zjebana pogoda. Ale w każdej chwili możemy dowiedzieć się tego w zaledwie parę sekund. Wyniki meczu są aktualizowane zaraz po gwizdku sędziego. A wydarzenia z pierwszej ręki widnieją już na znanych portalach. Co więcej, takie informacje bywają przeważnie prawdziwe w porównaniu do telewizji. Ponieważ pod artykułem mogą wypowiedzieć się czytelnicy i osądzić czy dana informacja jest faktycznie prawdziwa czy nie. Internet pomaga rozwijać swoje pasję i zainteresowania, a dzięki wyszukiwarkom możemy poradzić się innych i rozwiązać swoje problemy. Internet to nie tylko centrum informacji. Tutaj można też obejrzeć filmy, posłuchać muzyki. A największą zaletą internetu jest coraz to łatwiejsza i przyjemniejsza komunikacja. Dzięki czemu możemy na bieżąco dowiedzieć się co się dzieje u naszych znajomych, dzielić się opiniami. Internet to potężne narzędzie marketingu i reklamy dzięki temu mamy możliwość wybicia się lub stworzenia własnej marki. Czego więcej chcieć?

Ciężko było by teraz odciąć się bezwzględnie od internetu. Jesteśmy już w nim dość mocno zanurzeni i przesiąknięci żeby bez tego żyć. Internet stał się już częścią życia każdego z nas. Ale czy dzięki niemu nie rozwijamy się szybciej?


Photo Credit: Rodrigo Vera via Compfight cc

3 komentarze:

 1. Bardzo mądry artykuł, choć jak dla mnie mile widziane by tu było coś więcej od siebie, jakieś kąśliwe opinie itp. Ale i tak nieźle jest. Owszem, internet ułatwia życie, ale czasem aż za bardzo, przez co społeczeństwo niekoniecznie się rozwija. Bo w końcu i tych beznadziejnych, przesiąkniętych głupotą stron nie brakuje, których odwiedzanie jest po prostu alternatywą na nudę.
  Ciekawy blog.
  Pozdrawiam.
  Zapraszam: http://konie-filmy-ksiazki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się w 100%. To co ma nam dzisiaj do zaoferowania telewizja to zwykła sieczka. Przychodzą święta, chciałoby się coś obejrzeć z rodziną przed telewizorem, a do wyboru mamy: finałowy odcinek X-factor, odcinek specjalny "Barw szczęścia", albo stałe szlagiery typu "Mumia", "James Bond" albo "Bibliotekarz". Pamiętam, że jeszcze kilka lat temu tvp pokazywało ciekawe, nietuzinkowe i co najważniejsze nieskomercjalizowane filmy. A teraz? Co roku to samo w ramówce...
  Bardzo ciekawy blog. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super wpis. Ja również zgadzam się w stu procentach i z pewnością będę tu częściej.

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie masz żadnego konta z niżej wymienionych - wybierz komentarz jako: Anonimowy.
Przypominam że komentując moje posty mobilizujesz mnie do dalszej pracy.